BRÝLE

dioptrické, sluneční, dětské, čočky

ČOČKY

kontaktní, nedioptrické, barevné

OSTATNÍ

lupy, dalekohledy, mikroskopy

MĚŘENÍ ZRAKU

zrakový test, vizualizace image

ČASTÉ OTÁZKY

RECENZE

KONTAKTY

AKTUALITY

Zrakové testy a vyšetření zraku

Odborné zrakové testy poskytujeme na pobočkách Vídeňská 22b
a Hybešova 30 v Brně:

Na vybraných pobočkách jsou vám k dispozici naši zkušení odborníci, kteří pomocí nejmodernějšího technického vybavení změří váš zrak. Výsledky zrakového testu potom slouží
k výběru nejvhodnějších brýlových obrouček a skel.

Kontrastní citlivost, barvocit, zorné pole, prostorové vidění

 

Zrakový test zahrnuje nejen vyšetření ostrosti vidění, ale i řadu dalších důležitých funkcí zraku.

Ačkoli se mnoho lidí domnívá, že „dobře vidět“ znamená vidět ostře, kvalitu zraku ovlivňují i další měřitelné faktory, mezi něž patří kontrastní citlivost a barvocit, díky níž rozeznáváme různé odstíny šedi, respektive různé barvy. Pro dobrou orientaci v prostoru je důležité dostatečně široké zorné pole. Jeho zúžení pod určitou mez se označuje jako praktická slepota. Nejvyšším stupněm vidění a velmi složitou funkcí je schopnost prostorového vnímání. Pro plnohodnotné využití zrakového orgánu je nezbytná dostatečná funkčnost všech jeho složek.

 

Jak často bychom měli chodit na vyšetření zraku?

 

Oční prohlídky je vhodné absolvovat alespoň jednou za rok. Pravidelnými kontrolami zajistíte, aby vaše brýle vždy přesně odpovídaly stavu vašeho zraku. V případě změny výše oční vady mohou být staré brýle slabé a nebo příliš silné, což může vést k řadě obtíží. Během vyšetření zraku porovnáváme dřívější hodnoty zrakové ostrosti a jiných funkcí s nově naměřenými údaji. V případě velkých změn je možné usuzovat na oční onemocnění, jehož včasné odhalení může hrát důležitou roli při léčbě.

 

Je vyšetření zraku hrazené pojišťovnou?

 

Zdravotní pojišťovny hradí základní vyšetření zraku prováděné v očních ambulancích. Čas na tato vyšetření je však omezený, takže většinou nepřesáhne 15 minut. Stejně tak jsou limitované testy a metody. Oční ambulance nabízejí plnohodnotnou péči při léčbě očních onemocnění a jejich prevenci. Pro detailní vyšetření zraku byl u nás po vzoru západních zemí zaveden nový obor optometrie. Optometrické vyšetřovny, které jsou obvykle součástí očních optik, provádí kompletní a spolehlivé měření zraku. Optometrista – zdravotnický pracovník, který se primárně zabývá korekcí běžných i skrytých očních vad – spolupracuje s očním lékařem a v případě podezření na oční onemocnění odesílá klienta na vyšetření do oční ambulance. Vyšetření zraku optometristou je placené, protože se jedná o nadstandardní péči, která není ani částečně hrazena pojišťovnou. Vyšetření trvá přibližně 30 až 60 minut podle náročnosti a zahrnuje řadu podrobných testů pro odhalení i skrytých očních vad.

 

Je oční vyšetření u optometristy stejně kvalitní jako u lékaře?

 

Důvodem pro vznik tohoto oboru bylo zkvalitnění péče o zrak. Oční ambulance obvykle nemají dostatečný prostor pro detailní vyšetření zraku, protože jejich posláním je především léčba a prevence očních onemocnění. Vyšetření zraku se proto přesouvá z ambulancí do vyšetřoven optometristů, díky čemuž mají oční lékaři větší prostor pro terapeutickou péči o pacienty. Výsledkem rozdělení činností je kvalitnější a komplexnější přístup k péči o zrak, který nás přibližuje západním zemím.

 

Jako dlouho by mělo vypadat spolehlivé a přesně vyšetření zraku?

 

Vyšetření zraku je dnes možné podstoupit u očního lékaře nebo u optometristy. V očních ambulancích je měření zraku hrazené pojišťovnou, avšak je omezeno časově i počtem použitých testů. Délka vyšetření obvykle nepřesahuje 15 minut. Během takto krátké doby a s omezenými prostředky nelze odhalit všechny příčiny zhoršeného vidění. Při běžném vyšetření zraku je měřena pouze zraková ostrost a jsou odhaleny základní oční vady. Optometristé oproti tomu nejsou limitováni časem a mohou se věnovat i dalším funkcím zrakového aparátu a jeho skrytým vadám, které mohou způsobovat řadu subjektivních obtíží.

Umístění čoček do vašich brýlí přesně vyměříme
pomocí nejmodernější technologie
Smart Mirror Centering

Smart Mirror Centering je nejmodernější zařízení, které usnadní a zpříjemní výběr brýlí především těm pacientům, kteří kvůli vysoké dioptrické korekci sami sebe ve vybraných obrubách v běžném zrcadle vidí příliš neostře na to, aby se dokázali rozhodnout.

Kromě toho, že naše „chytré zrcadlo“ umožňuje skutečně všem zákazníkům vybrat ideální obroučky, slouží i k maximálně přesnému vyměření umístění skel do brýlí.

 

 

Kvalita a přesnost je naší vizitkou

PARTNEŘI:

Aplikační středisko

Kontaktních čoček existuje značné množství typů a ne každé jsou vhodné právě pro vaše oči. S jejich výběrem a aplikací vám poradí a pomohou naši zkušení oční odborníci na pobočkách Hybešova 30 a Vídeňská 22b v Brně.

Kde se mohu nechat vyšetřit?

Vyšetření zraku Vám provedeme na pobočkách Hybešova 30 a Vídeňská 22b v Brně,

Více informací o pobočkách naleznete v

KONTAKTECH

Objednejte se na vyšetření zraku

Objednat na vyšetření se můžete telefonicky na kterékoliv naší pobočce,

e-mailem na optika@valore.cz nebo prostřednictvím

 

Náš specializovaný personál se Vám v nejbližší době ozve.

KONTAKTNÍHO FORMULÁŘE

Máte otázku k vyšetření zraku?

Podívejte se do naší sekce

nebo  využijte naší

ČASTÉ OTÁZKY

ONLINE PORADNY

Pobočky:

Služby:

Sledujte nás:

Brno, Hybešova 30:

 

Po-Pá 8.30-17.00

So zavřeno

tel.: +420 734 346 714

 

Brno, Gajdošova 54:

 

Po 8.00-12.00, 12.30-16.00

Út 8.00-12.00, 12.30-17.00

St, Čt 8.00-12.00, 12.30-16.00

Pá 8.00-12.00, 12.30-15.00

So zavřeno

tel.: 731 617 177

Brno, Vídeňská 22b:

 

Po-Pá 8.30-17.00

So zavřeno

tel.: 731 494 189